Jednym z ciekawszych wyzwań dla mnie jako trenera są sesje jednoosobowe. Specyfika takich spotkań polega na tym, kamienieże pomoc i kierowanie rozwojem umiejętności w modelowaniu procesów biznesowych lub systemów informatycznych jest bardzo precyzyjnie ukierunkowana na uczestnika sesji. Odmienność od szkolenia polega na tym, że coaching zapewnia znacznie bardziej indywidualne podejście, dopasowane do aktualnych potrzeb, wyzwań i ogólnej sytuacji. Dzięki temu w ciągu kilku godzin można rozwiązać znacznie więcej problemów z jakim boryka się Klient. Jest jeszcze jedna zaleta. Przeprowadzenie sesji z jedną osobą to przez cały dzień 100% zaangażowania po stronie Klienta przez co zyskuje on dużo więcej.  Elastyczność sesji coaching’owych też nie jest bez znaczenia.

W swojej pracy staram się poza pełnym zaangażowanie stosować zasady praktykowane przez International Coaching Community, która Międzynarodową Społecznością Coachów, posiadającą określone standardy etyczne i zawodowe, oraz opisane kompetencje Coacha.  Efekt? W ostatnich dwóch miesiącach odbyły się trzy sesje jednoosobowe z trzema różnymi osobami. Podsumowując uzyskane trzy ankiety otrzymałem w skali od 1-5 następujące oceny:

przydatność szkolenia: 5,00
organizacja szkolenia: 4,66
przygotowanie trenera: 5,00
sposób prezentacji: 4,66

Ocenione jednodniowe sesje szkoleniowe dotyczyły modelowania biznesowego i inżynierii oprogramowania w ujęciu ogólnych problemów z jakimi borykał się Klient.

Technorati Tagi: modelowanie biznesowe,inżynieria oprogramowania,coaching,szkolenie
Reklama

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć tych HTML tagów i atrybutów: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Close