Modelowanie procesów biznesowych o czym pisałem w tekście ?Korzyści z modelowania procesów biznesowych? przynosi niewątpliwie szereg profitów. Pytanie tylko co dalej? Czy wykonanie modeli i ich optymalizacja to wszystko co można osiągnąć. Otóż nie. Osobiście jestem zwolennikiem pójścia na całość i wdrożenia dedykowanych rozwiązań IT. Dlaczego dedykowanych: otóż tylko takie mogą sprostać większości wymaganiom jakie stawia biznes.

Wsparcie dedykowanym IT to zmniejszenie kosztów, przede wszystkim dzięki automatyzacji niektórych czynności co z kolei powoduje, że przy mniejszych zasobach można przetwarzać większe ilości  danych (czyt. przykładowo obsługiwać więcej klientów). Wdrożenie systemu informatycznego może polepszyć dostęp do aktualnych i szczegółowych informacji co jak się wydaje powinno skrócić także czas realizacji procesów. Ponadto system informatyczny powoduje, że pracownicy, po wdrożeniu systemu,  nie tracą czasu na ?przekładanie? i szukanie dokumentów oraz mając dostęp do pełnej wiedzy nie powielają swojej pracy co z kolei może przełożyć się na większą ich wydajność.

Reasumując, moim zdaniem, dobrze wykonane modele procesów biznesowych oraz w drugim kroku wdrożenie dedykowanego systemu IT są dziś niezbędnymi działaniami pozwalającymi na szybką reakcje na zmiany biznesowe a tym samym być może wyprzedzenie konkurencji.

 

Technorati Tagi: modelowanie biznesowe,modelowanie procesów biznesowych
Reklama

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć tych HTML tagów i atrybutów: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Close