Przy braku spójności w narzędziach CASE stosowanych przez firmę czasem istnieje potrzeba by przemigrować z repozytorium projektu (choćby na chwilę) z bogatszego środowiska jakim jest IBM Rational Software Modeler lub IBM Rational Software Architect do Enterprise Architect- biedniejszego o wiele funkcji środowiska projektowego. Tego typu migracja nie jest trudna choć czasem się nie udaje. Przykład takiej migracji prezentuję dalej.

Przykładowe repozytorium projektu wygląda w IBM Rational Software Modeler tak:

transformacja_2

W Enterprise Architect należy wybrać opcję importu

transformacja_3

By tam wybrać przycisk: Import EMX/UML2 files i wybrać katalog, gdzie znajduję się nasz plik z RSM z modelem, który ma przejść do EA.

transformacja_5

Po wybraniu przycisku import model jest importowany do EA.

transformacja_6

Opisana powyżej migracja pozwala zachować struktury katalogów i elementów. Opisy poszczególnych elementów oraz zależności między nimi także zostają. Mankamentem jest fakt, że giną piktogramy odpowiedzialne za wizualizacje stereotypów, oraz niektóre diagramy są puste. W takim wypadku należy ponownie przeciągnąć elementy z repozytorium projektu na diagram i elementy wraz z diagramami wracają do świetności sprzed migracji.

Technorati Tagi: Rational Software Architect,Rational Software Modeler,Enterprise Architect
Reklama

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć tych HTML tagów i atrybutów: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Close