Szacowanie projektu oraz jego złożoności jest trudne. Istnieją metody, które wspomagają ten proces. Jedną z nich jest metoda  use case points. O samej metodzie nie będę pisał bo wiele jest o niej informacji w Internecie. Natomiast warto wiedzieć, że Enterprise Architect wspomaga to szacowanie. Wystarczy przy każdym przypadku użycia określić parametr Complexity (patrz własności PU) i gotowe. Potem można przystąpić do szacowania?

W repozytorium projektu (okno Project Browser) trzeba kliknąć prawym klawiszem myszy na pakiecie,  w którym są przypadki użycia, które chcemy zwymiarować i wybrać z menu kontekstowego Documentation a potem Package Metrics. Uruchomione okno zawiera interfejs pozwalający na wybranie przypadków użycia do wymiarowania.

image

Oczywiście parametry szacowania można dostosować do swoich potrzeb klikając w menu Settings ->Estimation Factors

Technorati Tagi: szacowanie oprogramowania,Enterprise Architect

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć tych HTML tagów i atrybutów: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Chcę otrzymywać powiadomienia o nowych wpisach na tym blogu

Wyrażam zgodę na przetwarzanie powyższych danych. Potwierdzam zapisanie się na newsletter w celu otrzymywania powiadomień o nowych wpisach. (Mogę wypisać się w dowolnym momencie)

FreshMail.pl
 
Close