W poprzednich tekstach (Inżynieria wstecz w projektach JAVA za pomocą Enterprise Architect, MDG Integration for Eclipse i generowanie kodu aplikacji z poziomu Enterprise Architect) pisałem o inżynierii wstecz w Enterprise Architect. Teraz czas na mały sekret.

Jeśli w ustawieniach Enterprise Architecta zostanie zaznaczona opcja Include method?

image

to model implementacji będzie w opisie klas zawierał także zawartości poszczególnych metod. I tak kod źródłowy

image 

a metoda w EA wygląda następująco

image

Dzięki tej opcji wyniki synchronizacji kodu z modelem opisane (Inżynieria wstecz w projektach JAVA za pomocą Enterprise Architect, MDG Integration for Eclipse i generowanie kodu aplikacji z poziomu Enterprise Architect) są lepsze, gdyż w dokumentacji projektu znajduje się od razu także ciało metody, którą można edytować także z poziomu Enterprise Architecta. Ma to szczególne znaczenie przy zastosowaniu wtyczki MDG Integration for Eclipse, gdzie w czasie rzeczywistym w Enterprise Architect jest pełna dokumentacja poszczególnych metod i atrybutów.

Technorati Tagi: Enterprise Architect,inżynieria oprogramowania,narzędzia CASE,modelowanie systemów informatycznych
Reklama

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć tych HTML tagów i atrybutów: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Close