Jak szybko przenieść komentarze z MS Word do Enterprise Architect?

Moduł Tormigo Integration pozwala także na skanowanie dokumentacji projektu w poszukiwaniu komentarzy do modelu. Operacja wyszuka we wskazanym dokumencie wszystkie komentarze przypisane do elementów modelu. Warunkiem identyfikacji elementu modelu w repozytorium projektu, jest zawarcie w tekście którego dotyczy komentarz numeru GUID elementu. Poniżej zamieszczony został przykład przypisania komentarza do elementu modelu.

clip_image026

Po uruchomieniu operacji skanowania dokumentacji użytkownik musi wybrać plik z dokumentacją. Następnie aplikacja dla każdego komentarza w dokumencie spróbuje znaleźć element modelu w repozytoriach projektu. Jeżeli element zostanie zidentyfikowany, aplikacja wyświetli użytkownikowi okno dialogowe umożliwiające dodanie komentarza jako element Maintenance do elementu modelu.

clip_image028

Użytkownik może określić typ elementu Maintenance oraz jego podstawowe właściwości. Zaznaczenie opcji „Zastosuj wybrany typ problemu dla wszystkich i nie pokazuj tego okna dialogowe” spowoduje pominięcie tego okna dialogowego i zapisywania wszystkich komentarzy z domyślnymi ustawieniami.

Po kliknięciu przycisku „Zapisz” element zostanie dodany do modelu jako element Maintenance wybranego typu, który będzie przypisany do elementu, którego dotyczył komentarz. Poniżej widok okna Maintenace z Enterprise Architect z elementem Issue dodanym podczas skanowania dokumentacji.

clip_image030

Na poniższym filmie zostało przedstawione w jaki sposób można wykorzystać Tormigo do zbierania uwag wprowadzonych w dokumentacji odnośnie elementów projektu. Zobaczysz jak komentować elementy modelu w dokumentacji projektu aby mogły być wykryte przez Tormigo, jak uruchomić analizę dokumentacji w poszukiwaniu komentarzy do projektu, jak obsłużyć wykryte komentarze w Tormigo oraz gdzie zostaną zapisane w repozytoriach Enterprise Architecta.

[stream flv=x:/www.modesto.pl/tormigo_video/tormigo_integration-5-analyze_documentation.flv embed=false share=false width=540 height=360 dock=true controlbar=over bandwidth=high autostart=false /]

Tak jak obiecałem kilka dni temu z okazji piątych urodzin bloga będzie 50% rabat dla czytelników tego bloga.

Tormigo można pobrać do bezpłatnego testowania: Tormigo pliki do pobrania

zakup Tormigo: MODESTO Sklep

Aby uzyskać 50% rabat należy podczas zamówienia w koszyku wpisać: TORMIGO3

Promocja trwa do 25 kwietnia włącznie. Zapraszam.

Podobne wpisy

Reklama

3 komentarze dla “Jak szybko przenieść komentarze z MS Word do Enterprise Architect?”

  1. CZY ISTNIEJE MOZLIWOSC UTWORZENIA KATALOGU OBIEKTOW WG ISO 19110 Z MODELU POJECIOWEGO W Enterprise A.?

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przewiń do góry