Moduł Tormigo Integration pozwala także na skanowanie dokumentacji projektu w poszukiwaniu komentarzy do modelu. Operacja wyszuka we wskazanym dokumencie wszystkie komentarze przypisane do elementów modelu. Warunkiem identyfikacji elementu modelu w repozytorium projektu, jest zawarcie w tekście którego dotyczy komentarz numeru GUID elementu. Poniżej zamieszczony został przykład przypisania komentarza do elementu modelu.

clip_image026

Po uruchomieniu operacji skanowania dokumentacji użytkownik musi wybrać plik z dokumentacją. Następnie aplikacja dla każdego komentarza w dokumencie spróbuje znaleźć element modelu w repozytoriach projektu. Jeżeli element zostanie zidentyfikowany, aplikacja wyświetli użytkownikowi okno dialogowe umożliwiające dodanie komentarza jako element Maintenance do elementu modelu.

clip_image028

Użytkownik może określić typ elementu Maintenance oraz jego podstawowe właściwości. Zaznaczenie opcji „Zastosuj wybrany typ problemu dla wszystkich i nie pokazuj tego okna dialogowe” spowoduje pominięcie tego okna dialogowego i zapisywania wszystkich komentarzy z domyślnymi ustawieniami.

Po kliknięciu przycisku „Zapisz” element zostanie dodany do modelu jako element Maintenance wybranego typu, który będzie przypisany do elementu, którego dotyczył komentarz. Poniżej widok okna Maintenace z Enterprise Architect z elementem Issue dodanym podczas skanowania dokumentacji.

clip_image030

Na poniższym filmie zostało przedstawione w jaki sposób można wykorzystać Tormigo do zbierania uwag wprowadzonych w dokumentacji odnośnie elementów projektu. Zobaczysz jak komentować elementy modelu w dokumentacji projektu aby mogły być wykryte przez Tormigo, jak uruchomić analizę dokumentacji w poszukiwaniu komentarzy do projektu, jak obsłużyć wykryte komentarze w Tormigo oraz gdzie zostaną zapisane w repozytoriach Enterprise Architecta.

[stream flv=x:/www.modesto.pl/tormigo_video/tormigo_integration-5-analyze_documentation.flv embed=false share=false width=540 height=360 dock=true controlbar=over bandwidth=high autostart=false /]

Tak jak obiecałem kilka dni temu z okazji piątych urodzin bloga będzie 50% rabat dla czytelników tego bloga.

Tormigo można pobrać do bezpłatnego testowania: Tormigo pliki do pobrania

zakup Tormigo: MODESTO Sklep

Aby uzyskać 50% rabat należy podczas zamówienia w koszyku wpisać: TORMIGO3

Promocja trwa do 25 kwietnia włącznie. Zapraszam.

3 Comments

 1. CZY ISTNIEJE MOZLIWOSC UTWORZENIA KATALOGU OBIEKTOW WG ISO 19110 Z MODELU POJECIOWEGO W Enterprise A.?

 2. Wydaje mi się, jest taka możliwość
  http://www.sparxsystems.com/products/mdg_arcgis.html
  ale nie mam niezbędnej wiedzy dziedzinowej i to trochę zgadywana odpowiedź jest.

 3. Wydaje mi się, jest taka możliwość
  http://www.sparxsystems.com/products/mdg_arcgis.html
  ale nie mam niezbędnej wiedzy dziedzinowej.

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć tych HTML tagów i atrybutów: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Chcę otrzymywać powiadomienia o nowych wpisach na tym blogu

Wyrażam zgodę na przetwarzanie powyższych danych. Potwierdzam zapisanie się na newsletter w celu otrzymywania powiadomień o nowych wpisach. (Mogę wypisać się w dowolnym momencie)

FreshMail.pl
 
Close