System Kanban może być porównany do struktury ogona. Rozpoczyna pracę nad nowymi zadaniami pochodzącymi z tyłu po zakończeniu pracy wykonywanej w tej chwili. W tym momencie, aby zaplanować przyszłość, możemy obliczyć limit WIP (Work-In-Progress Ograniczenie Pracy w Toku).

Ograniczenie WIP może różnić się w zależności od projektu i zespołu. Tak więc, Kanban może z łatwością być stosowany we wszystkich projektach. Możesz z łatwością obliczyć jaki będzie limit WIP przy zastosowaniu Prawa Little’a.

Prawo to mówi, że (uśredniając) liczba L osób w kolejce jest równa iloczynowi szybkości przybywania osób λ oraz czasu W, jaki każda osoba spędza w kolejce:

L = λ W

Więcej na temat tego prawa na stronie: http://arekwittbrodt.blogspot.com/2013/04/prawo-littlea.html

Wracając do WIP

Możesz z łatwością obliczyć limit WIP w Systemie Kanban, jeśli znany jest czas zakończenia projektu i średni czas zakończenia danego zadania (np. jedna funkcja na tydzień)

Przykład:

image

Jeśli Twój projekt ma zająć cały rok i dostarczasz zadanie co tydzień, możesz ustalić limit swojej WIP jako 3.

Czy niezbędne jest określenie limitu?

Aby zakończyć zadanie w odpowiedni sposób, musisz skupić się na celu. Ograniczenie pracy zapewnia skupienie, a to przyśpieszy czas realizacji wymagań.

Zdarza się to każdemu z nas – jeśli chcemy wykonać 10 zadań na raz, napotkamy wiele trudności. Głównym tego powodem jest strata czasu przy przechodzeniu z jednego zadania na drugie (koszt zmiany). Aby ograniczyć pracę, nie pozwól na skakanie z jednego zadania na drugie – to automatycznie pomoże zaoszczędzić czas.

Pozwoli to również na oddawanie mniejszej liczby wadliwych produktów. Zgodnie z prostym systemem, błędy stanowią największą stratę. Strata ta jest najważniejszym punktem jakiego należy unikać w projektach.

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć tych HTML tagów i atrybutów: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Close