Scrum pasuje idealnie do projektów z szybko zmieniającymi się lub pojawiającymi się w nieoczekiwany sposób wymaganiami. Praca, która ma być wykonana w projekcie prowadzonym zgodnie ze Scrum, jest zdefiniowana w Product Backlog, stanowiącym listę wszystkich pożądanych zmian w produkcie lub wymagań, które powinien on realizować. Na początku każdego sprintu odbywa się Spotkanie dot. Planowania Sprintu, podczas którego Właściciel Produktu ustala hierarchię Product Backloga a Zespół Scrum wybiera zadania, które może wykonać podczas nadchodzącego Sprintu. Te zadania są następnie przenoszone z Product Backloga do Sprint Backloga.

Dziś Scrum jest powszechnie wykorzystywaną metodyką pracy. Stanowi całość lub część procesu wytwórczego oprogramowania. Ponadto coraz częściej Scrum jest łączony z klasycznym modelowaniem. W poniższych punktach opisałem podstawy Scrum czyli  role, artefakty i wykonywane czynności uzupełniając je o opinie i słowa, które napisali w swoich książkach na dane tematy guru metodyki SCRUM. Zapraszam do lektury.

Role:

Produkty

Czynność

Chcę otrzymywać powiadomienia o nowych wpisach na tym blogu

Wyrażam zgodę na przetwarzanie powyższych danych. Potwierdzam zapisanie się na newsletter w celu otrzymywania powiadomień o nowych wpisach. (Mogę wypisać się w dowolnym momencie)

FreshMail.pl
 
Close